Haberler - Ali Haydar Günver İlkokulu

Haberler

Geleneksel Çocuk Oyunları ve Fiziksel Etkinlikler Şenliği

Bahçelievler Geleneksel Çocuk Oyunları ve Fiziksel Etkinlikler Şenliği yarışmalarında  4. sınıflar Mendil kapmaca ve 3. sınıflar ise Fiziksel Etkinlikler yarışmalarında dereceye girerek kupalarını almışlardır.Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Devamı

Okuryazarlık Seferberliği

Okuryazarlık Seferberliği kapsamında okulmuzda açılan kurs başarı ile tamamlanmıştır.Kursa katılan velilerimiz kısa süre içerisinde okuma ve yazmayı öğrenmişleridr.Kurs sonunda velilerimiz sembolik diploma alarak mini bir mezuniyet töreni gerçekleştirdiler.

Devamı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Okulumuzda çoşkuyla kutlanıldı.Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutlarız.

Devamı

PERSONEL TAHLİYE TATBİKATI

Okulumuz personel ve öğrencileri herhangi bir deprem,yangın anında can ve mal kaybını en aza indirilmesi için eğitim verilerek dersliklerin planlı bir şekilde boşaltılması ve önceden belirlenen açık alanlarda hiç bir izdihama yol açmadan toplanmaları sağlamak amaçlı tahliye tatbikatı yapmışlardır.Belirlenen amaşlar doğrultusunda tatbikat amacına ulaşmış olup eğrencilerimiz bilgilendirilmiş bu gibi afetlerde nasıl davranılması gerektiği yönünde tecrübe kazanmaları sağlanmıştır.

Devamı

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü

12 Mart, İstiklal Marşı’mızın Kabulü’nün 97. Yıldönümünde, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle yad ediyoruz.Okulumuz toplantı salonunda yapılan törende,programı hazırlayan Neşe YILMAZ ve Yasemin GÖZCÜ öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Devamı

MİNİK ELLERDEN BÜYÜK YÜREKLERE

Minik ellerimiz AFRİN’ de ki abilerine mektuplar yazarak, resimler çizerek manevi desteklerini unutmadılar. Öğrencilerimiz tarafından yazılan yüzlerce mektup ve resimler AFRİN’ de görev yapan askerlerimize gönderildi.

Devamı

SİVİL SAVUNMA GÜNÜ

28 Şubat Sivil Savunma Günü okulumuzda amacına uygun olarak görsel ve drama yapılarak kutlandı. Bu çalışmaları yapan Süheyla Asan öğretmeninize çok teşekkür ederiz.

Devamı

AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİ

Afet Eğitimi kapsamında Bahçelievler Belediyesi Sivil Savunma Şefi Faruk RAMOĞLU tarafından öğrenci ve velilerimize okulumuz toplantı salonunda AFET BİLİNCİ adlı seminer verilmiştir.

Devamı

10 KASIM ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK´Ü ANMA GÜNÜ PROGRAMI

Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü vefatının 79. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

Devamı

OKUL ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANI SECİMLERİ

Milli EğitimBakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi kapsamında okulumuzda 08/11/2017 tarihinde Okul Meclisi Başkanı ve Yardımcısı secimleri yapılmıştır.

Devamı