Haberler - Ali Haydar Günver İlkokulu

Haberler

18 Mart Çanakkale Zaferi

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101.yılı programı öğretmenlerimiz,öğrencilerimiz ve velilerimizin katılımıyla yapılmıştır.

Devamı

EĞİTİMDE REFORM İLK ADIM AVRUPA

TC Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan "Eğitimde Reform - İlk Adım: Avrupa" adlı  Mesleki Eğitim / Okul Personel Eğitimi projemiz kapsamında okulumuz personeli 24 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasında  Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nde olacaktır. Yurt dışı meslek projemizde bu tarihler arasında toplam 16 öğretmen katılacaktır. Türkiye Ulusal Ajansının tarafımıza değer bulduğu bu destek sayesinde katılımcılarımız, belirli zaman dilimlerinde ve Eğitim Öğretimi aksatmadan  küçük gruplar halinde mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katılarak alanlarında unutulmaz anlar yaşayacaklardır. Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında gerçekleştirilecek olan mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi alanlarında önemli bir kazanım sağlayacaklardır. Bu birikimlerini de bizzat okulumuz öğrencilerinde uygulama ve geliştirme imkanı bulacaklardır. Hafta sonlarında gerçekleştirilmesi planlanan gezi ve kültürel ziyaretlerle yabancı kültüre karşı saygı kültürlerini geliştirme ve öğrenme fırsatı da yakalayacaklardır. Türkiye´nin sayılı okulları arasına girerek, bu mesleki ve kültürel eğitim ve gezi faaliyetlerine katılacak olan öğretmenlerimize başarılar diler, iyi yolculuklar temenni ederiz. 

Devamı

TEMİZ OKUL,SAĞLIKLI OKUL

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğiyim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan denetimde okulumuz temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan ´´BEYAZ BAYRAK´´ almaya hak kazanmıştır.

Devamı

YAZARLAR OKULLARDA PROJESİ

Yazarlar Okullarda Projesi kapsamında yazar Cemal TELCİ 24 Aralık Perşembe günü okulumuzda  öğrencilerle  bir söyleşi gerçekleştirdi.Yazar kitaplarını tanıtarak,yazarlık mesleğiyle ilgili incelikleri paylaştı.

Devamı

ENERJİDE VERİMLİLİK KONULU RESİM YARIŞMASI

İlçe genelinde yapılan Enerjide Verimlilik konulu resim yarışmasında okulumuz 3-A sınıfı öğrencisi Yahya Zeyd Babal ilkokul kategorisinde ilçe üçüncüsü olmuştur.Öğrencimizi ve öğretmenimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.  

Devamı

Şeyh Zayed Sevgi Evleri Çocuk Yuvası Ziyareti

Şeyh Zayed Çocuk Yuvasında kalan öğrencilerimizi ziyaret ettik.Ziyaretimiz hem öğrencilerimizi hemde çocuk yuvası yönetim ve çalışanlarını son derece memnun etti.

Devamı

MİNİK 112 PROJESİ

Sağlik Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanliğı´nin ortaklasa gerçekleştirdiği "Minik 112" projesi okulumuzda uygulandı.

Devamı

RESİMLERLE ATATÜRK SERGİ

4/E Sınıf öğrencileri ve öğretmeni Devrim DÜLDÜL´ün hazırlamış oldukları ´´RESİMLERLE ATATÜRK SERGİSİ´´büyük ilgi gördü.Açılış okul müdürü ve öğretmenlerin katılımıyla yapıldı.Ayrıca öğrencilerimiz ve velilerimiz sergimizi ilgiyle gezdiler.

Devamı

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 77.yılında okulumuzda yapılan çeşitli etkinliklerle anıldı.

Devamı

ATA´YI ANIYORUZ KONULU RESİM YARIŞMASI

´´Ata´yı Anıyoruz´´ konulu resim yarışmasında okulumuzu temsilen katılan 4/E sınıfı öğrencisi Sıla Naz DEMİR ilçe 3.sü olmuştur.Kendisini kutlar başarılarının devamını dileriz.

Devamı